PAYLAŞ

Flash web tasarımcısı ve grafik sanatçısı Joshua Davis 9 Mayıs tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde kendi geliştirdiği Hype programıyla kısa sürelerde flash tasarım yapmayı öğrettiği bir workshop gerçekleştirdi. workshop’a katılmadıysak da sonrasında Joshua Davis ile küçük bir görüşme yapma fırsatı bulduk. Bu fırsatı bize workshop’un gerçekleşmesini sağlayan Kurye Video Festivali verdi.

Kısaca Joshua Davis:
1998’den 2001’e kadar web prodüksiyon şirketi Kioken ile çalışan Davis, şirketin kapanmasının ardından bağımsız bir web tasarımcısı ve ve sanatçı olarak yoluna devam etti ve SIGGRAPH, Flash Forward, FITC, BD4D, OFFF ve Graphika Manila gibi tasarım konferanslarında konuşmalar ve workshoplar düzenleyerek dünyayı dolaştı.

2002’de ise Branden Hall ile birlikte The Department of Notation Studios adında bir medya geliştirme şirketi kurdu. Şirket 2006’da dağılsa da Davis ve Hall çeşitli projelerde ortak çalışmaya devam etmektedir.
Halen New York School of Visual Arts’da öğretmenlik yapmakta ve kendi tasarım şirketini yönetmektedir.

Joshua Davis 2001 Prix Ars Electronica Golden Nica ödülünün sahibidir ve işleri Tate Modern (Londra), Ars Electronica (Avusturya), the Design Museum (Londra), Le Centre Pompidou (Paris), the Institute of Contemporary Arts (Londra) ve MoMA (New York) dahil pek çok önemli kurumda sergilenmiştir.

YORUMSUZ

CEVAPLA